Duchovní rozvoj

Duchovní rozvoj

Myšlenky

Chci napsat něco užitečného na toto téma, protože téma myšlenky a práce s myslí, by se mělo vyučovat už na prvním stupni základní školy. (Spoustě lidí už je jasné, proč se tak neděje.) I když se svou myslí pracuji spoustu let, jsem samouk a jsem si jistá, že jsem teprve na začátku, ale chci se o své doposud nasbírané zkušenosti podělit a snad to bude pro někoho přínosem.

číst více

Snová lekce a odhalení neznámého

Dnes chci psát o svém snu, díky kterému jsem si uvědomila několik věcí, ale nejprve bych ráda řekla, co pro mne snění znamená. Celý život se mi zdají sny. Mám to štěstí, že si je pamatuji. Je to jedna z vlastností, za kterou jsem opravdu vděčná.

číst více
 

Každý ví lépe než ty co cítíš

Děti jsou úžasná škola. To asi ví každý rodič. Jsou ale perfektní školou, i když člověk rodičem není. Je jen potřeba si jich trošku všímat. Během dvou situací, které proběhly krátce za sebou, jsem měla tu možnost uvidět, jak brzy a kde, vzniká naše nedůvěra k sobě samému. Ať už se jedná o emoce nebo směr naší životní cesty.

číst více

 

Dobro a zlo aneb jde to i jinak?

Celý život jsem rozdělovala věci, lidi, činy, události a spoustu dalších věcí na dobré nebo zlé. Byla jsem tak vedena, jako většina z nás. 

číst více

Vesmír s námi mluví

Tuhle větu slyším docela často a i já sama jí často používám. Jestli tomu věřím? Ano věřím, ale upřímně mám většinu času pocit, že buď ho prostě neslyším nebo mluví thajsky.

číst více

Hněv aneb práce s emocí 1

Něco praktického k hněvu. Není to tak dávno, kdy jsem se pořádně naštvala. Ten den jsem strávila s mou velice blízkou kamarádkou, s kterou jsme zrovna tuto emoci dopodrobna rozebraly. Pojďme k věci.

číst více

Dojetí aneb práce s emocí 2

V první části jsem mluvila převážně o hněvu. Nechci ale zapomínat ani na pozitivní emoce a jejich vyjádření. Přece jen se pořád bavíme o tom samém, jen na druhé straně spektra. Všimla jsem si, jak spousta lidí v mém okolí neví jak projevit pozitivní emoce. Třeba lásku. Můj tatínek mi snad nikdy neřekl, že mě má rád. Jako by mu těch pár slov nešlo přes pusu. Dokazoval mi to jinak, svým vlastním způsobem a já to naštěstí pochopila. Maminka s tím neměla problém.

číst více

Vděčnost aneb práce s emocí 3

V této poslední části se chci zaměřit na schopnost umět vystoupit z emoce tak rychle, jak je potřeba a na celkový přístup k emocím.

číst více